Reklama zewnętrzna

 

Prowadząc firmę często zastanawiamy się jak ją zareklamować. Świat idzie do przodu, technologie są coraz nowocześniejsze, ludzie żyją w biegu i potrzebują silnych bodźców. Również branża reklamowa idzie z duchem czasu. Żeby przyciągnąć klienta trzeba się nieźle nagłówkować.

Jedno się nie zmienia, nadal niezwykle ważne są szyldy reklamowe. Czym właściwie jest szyld?

Słownik PWN podaje jego krótką definicję: tablica przy wejściu do sklepu, warsztatu itp., podająca ich nazwę. Szyld jest jednym z rodzajów reklamy zewnętrznej. Zasadniczym zadaniem reklamy zewnętrznej jest dotarcie do jak największej ilości konsumentów w momencie, gdy są poza domem.

Skąd się wzięły szyldy reklamowe?

 

Sama historia reklamy jest bardzo długa. Już w starożytności lokalni „usługodawcy”, bądź rzemieślnicy chcieli zachęcić do skorzystania ze swoich usług, bądź kupna towarów. Pojawiały się napisy na ścianach budynków. W średniowieczu rzemieślnicy zawieszali nad wejściem znaki symbolizujące branżę w, której działali. Z upływem lat zmieniały się materiały. Zaczęto wieszać drewniane, a potem metalowe tabliczki informujące czym dana osoba się zajmuje. Wszystko po to by przyciągnąć potencjalnego klienta. Od tego czasu technologia poszła znacznie do przodu. Idea jednak pozostała ta sama, zwrócić na siebie uwagę i zachęcić do wejścia. To pierwszy i skuteczny krok do zdobycia klienta. Dzisiejsze szyldy reklamowe są tworzone z nowoczesnych i trwałych materiałów. Te, które tworzy Pracownia Reklamy Runa mają być funkcjonalne, a jednocześnie atrakcyjne dla oka i estetycznie wykonane.

Z czego dziś tworzy się szyldy reklamowe?

 

Dzisiejsza technologia przyniosła ze sobą szerokie możliwości jeśli chodzi o dobór materiałów.

Najczęściej jednak szyldy reklamowe wykonywane są m.in. z PVC i dibondu oraz polipropylen komorowy.

PVC jest to termoplastyczne tworzywo sztuczne, które charakteryzuje duża odporność na starzenie, jest lekkie. Dibond jest są to aluminiowe płyty kompozytowe z wypełnieniem z tworzywa sztucznego. Mają wyjątkowo gładką powierzchnię i są stosunkowo lekkie. Przy tym są sztywne, trwałe, odporne na warunki atmosferyczne. Polipropylen komorowy jest biały, nieprzezroczysty. Cechuje go duża sztywność. Płyty z polipropylenu są lekkie, tanie, idealne do reklamy zewnętrznej.

Jeśli potrzebujesz dobrej, skutecznej i nienachalnej reklamy Twojej firmy. Jeśli chcesz, aby klient potencjalny lub obecny łatwo do Ciebie trafił, śmiało zdecyduj się na reklamę w postaci własnego szyldu. Pracownia Reklamy Runa wie co zrobić by siedziba Twojej firmy prezentowała się atrakcyjnie. Możesz nam zaufać. Na reklamie znamy się jak mało kto.

Napisz do nas, zadzwoń lub odwiedź nas w siedzibie naszej firmy. Doradzimy Ci, wykonamy wyjątkowy projekt „skrojony na miarę”.