Historia reklamy na samochodzie, oklejania samochodów, czyli tzw. car wrapping

Wszystko zaczęło się od taksówek.
W 1993 niemiecka firma taksówkarska zmuszona tamtejszym prawem musiała malować swoje pojazdy na nieatrakcyjny beżowy kolor. Po okresie ich eksploatacji mieli problem z ich dalszą odsprzedażą. Nie było chętnych do kupna samochodów w tym kolorze. Koszt malowania samochodów na nowo był zbyt duży i nieopłacalny.

Z pomocą przyszła brytyjska firma KPMF (Kay Premium Marking Films). Za pomocą folii vinylowej samochody były oklejane na jednolity kolor. Po kilku latach nie było problemu z jej zdjęciem. Pierwotny lakier był przez ten czas chroniony przed uszkodzeniami mechanicznymi i warunkami atmosferycznymi. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie było już najmniejszego problemu ze sprzedażą. Samochody nie traciły na wartości. Można zatem powiedzieć, że od początku lat dziewięćdziesiątych zrodziła się nowa branża w przemyśle motoryzacyjnym. Od tego momentu reklama na samochodzie, oklejanie samochodów nabierało coraz większej popularności.

Reklama na samochodzie, oklejanie samochodów w chwili obecnej

Od początków branży oklejania samochodów do chwili dzisiejszej minęło zaledwie dwadzieścia pięć lat. Mimo to technologia poszła bardzo do przodu. W tej chwili do wyboru mamy mnóstwo firm, które oferują tysiące wariantów kolorystycznych w różnych konfiguracjach. Do wyboru mamy zarówno folie matowe, błyszczące, metaliczne, perłowe jak i strukturalne i folie specjalne. Folie produkowane są zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie (Francja, Wielka Brytania, Niemcy, Włochy. Do najpopularniejszych firm należą m.in. 3M, PWF, Avery, Arlon, a także KPMF, Bruxafol i Hexis.

Tyle firm w branży, dlaczego wybrać Pracownię Reklamy Runa?
Pracownia Reklamy Runa to najlepszy wybór. Za nami przemawia nasza znajomość tematu, a także doświadczenie i mnóstwo wykonanych realizacji. Wiemy, że oklejanie samochodów jest jedną z najlepszych opcji by zareklamować Państwa firmę. Samochód jest praktycznie ciągle w ruchu, a nawet, gdy stoi stanowi świetną wizytówkę. Pracownia Reklamy Runa zna się na tym co robi.

Całość realizujemy od „A do Z”. Najpierw zaczynamy od zapoznania się z Państwa oczekiwaniami, ustalamy wszelkie szczegóły. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Projekt zostaje wykonany w pełnym porozumieniu i zgodnie z przeznaczeniem pojazdu. Używamy najlepszej jakości materiałów. Wciąż śledzimy nowości. Staramy się trzymać rękę na pulsie. Wiemy co zrobić by nasi klienci byli zadowoleni. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych.

Jeśli chcesz by Twój samochód nabrał niepowtarzalnego charakteru zapraszamy do nas. Nie zawiedziesz się.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub wizyty w naszym biurze. Pracownia Reklamy Runa serdecznie zaprasza do współpracy.